Od redakcji 
 
Witamy
Redakcja
Minęła połowa wakacji i praca wre także w naszym laboratorium, którego konstrukcjami chcemy się podzielić z czytelnikami. Z tej okazji chcemy się podzieli konstrukcją częstościomierza cyfrowego przeznaczonego do demonstracji w czasie wykładów, ale który może znaleźć zastosowanie nie tylko w pracowni fizycznej.

Poza tym tradycyjnie kilka tematów z dziedziny polityko, dydaktyki, a także nieco humoru i coś dla ducha.

W tym numerze, szczególnie polecamy

Doctor Who
Arty
W okresie wakacyjnym może się niespodziewanie zdarzyć, e zadysponujemy znaczną ilością wolnego czasu i możemy poświecić go na jakiś serial.

Częstościomierz w.cz.
Hefajstos
Przy doświadczeniach z wysokimi częstotliwościami, oprócz opisywanego GDO, bardzo przydatny będzie częstościomierz, pozwalający na określanie częstotliwości sygnału. Proponowany układ został przygotowany w taki sposób, by mógł być wykorzystany w czasie lekcji lub wyglądów.

Ćwiczyć!
pro Bono Bo
Wierząc reklamom i trendom panującym w mediach – każdy z nas może być szczupły i wysportowany. I jeśli nie jest – to jest to tylko jego osobista i prywatna wina. Ale jak ktoś jest mało rozgarnięty – to po prostu taki się urodził.

Nareszcie mamy demokrację
pro Bono Bo
Demokracja – to władza ludu, i co prawda władza ta odbywa się przez odpowiednio wyszkolonych przedstawicieli – to jednak podstawowe mechanizmy kontroli władzy przez lud – całkiem skutecznie działają.

 
Opinie
 
Facebook
 
  
14728 wyświetleń

numer 8/2017
2017-08-03

Od redakcji
Dydaktyka
Felieton
Film
Informatyka
Matematyka
Polityka
Rozmaitości
Sztuka życia

nowyOlimp.net na Twitterze

nowy Olimp - internetowe czasopismo naukowe dla młodzieży.
Kolegium redakcyjne: gaja@nowyolimp.net; hefajstos@nowyolimp.net