Od redakcji 
 
Witamy
Redakcja
I znów mamy początek roku szkolnego, może bogatszego w niepewność, po ostatnich zmianach wprowadzonych pospiesznie i nie do końca jasnych w swoich intencjach. Ale i to przeżyjemy, dostosowując się lub znajdując obejścia.

Bo szkoła to nie tylko program nauczania. To przede wszystkim ludzie: koledzy, przyjaciele – a ci się nie zmienili. Przynajmniej mamy taką nadzieję

W tym numerze, szczególnie polecamy

Pełnia
Stanisław Podwieczorek
Kroki wybijały monotonny i pusty rytm, odstraszając cienie i to, co czaiło się wewnątrz nich. Upiory chowały się w niedostępne dla tego świata miejsca. Wiedziały, że ta noc należy wyłącznie do jednego stworzenia.

Baranek Śmierci
Gabriela Tyńska
Kim była? Zwyczajną dziewczyną, która od dwóch lat z niczym nie mogła sobie poradzić. Jej najlepsza przyjaciółka? Obraziła się o byle głupotę i porzuciła ją jak psa. Egzamin do wymarzonej szkoły plastycznej? Oblany. A rodzice? Zamierzają się rozwieść, bo jest między nimi "za duża niezgodność charakterów"...

RIESE
WGan
Wakacje się kończą, więc w połowie tygodnia pada pomysł – trzeba się gdzieś wybrać. Pogoda trochę niepewna, bo w zasadzie ma być ciepło, ale mogą się pojawić burze, więc nie ma sensu zbyt dużo wędrować. Pada pomysł – by zobaczyć na własne oczy podziemnie hale które podobno są w Górach Sowich i które budzą sporo sensacji wśród tropicieli tajemnic historii i poszukiwaczy skarbów oraz przygód. Jedziemy!

Kurs blogowania - wyraź siebie cz.1
Gaja
Pora zdać sobie sprawę z powagi oraz mocy formy jaką jest blogowanie. Dziś każdy może mieć bloga, i każdy powinien wiedzieć jak to robić poprawnie. Blogi w XXI wieku stały się biznesami, a dla niektórych sposobem na życie. Biznes plan i zaplecze marketingowe wydają się być jedynym sposobem na zysk. Jednak sukces i popularność powinny iść w parze z ciekawą osobowością, ciekawą treścią oraz niebanalnym przesłaniem.

Proste zadanie
WGan
Dość często możemy trafić w sieci na pozornie proste zadania w których kilka dodanych do siebie symboli daje jakąś liczbę. Po kilku równaniach następuje pytanie o wynik kolejnego. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że tak wiele osób podaje błędne wyniki.

 
Opinie
 
Facebook
 
  
24757 wyświetleń

numer 9/2017
2017-09-01

Od redakcji
Elektronika
Felieton
Historia
Literatura
Psychologia
Rozmaitości
Sztuka życia
Wakacje

nowyOlimp.net na Twitterze

nowy Olimp - internetowe czasopismo naukowe dla młodzieży.
Kolegium redakcyjne: gaja@nowyolimp.net; hefajstos@nowyolimp.net