Biologia 
 
Mini – akwarium – modyfikacja
Melin
W poprzednim numerze opisaliśmy niewielkie akwarium do obserwacji przyrodniczych. Jeśli klejenie wyszło nie do końca równo a chcielibyśmy by wyglądało ono dobrze – możemy na krawędzie nakleić odcinki kątownika PCV. Zabezpieczany w ten sposób rogi akwarium a i przykrywka nie będzie tak łatwo spadać nie mówiąc już o znacznej poprawie wyglądu.

Jeśli klejenie nie wyszło nam zbyt prosto a zostało trochę kleju do szkła, warto nasze akwarium nieco poprawić używając do tego kątowników PCV dostępnych w marketach budowlanych w 1 i 2 metrowych odcinkach. Przy kupowaniu kątowników musimy uwzględnić rozmiar naszego akwarium. Dla niewielkich – doskonale nadadzą się czarne kątowniki 12x12x1mm.

 

Kątowniki możemy łatwo ciąć niewielkimi nożycami do blachy ewentualnie mocnymi nożyczkami do papieru. Linię cięcia dobrze jest na początku zaznaczyć ostrym nożykiem korzystając z ekierki równoramiennej (z kątami 45 stopni). Warto mierzyć odcinki kątownika bezpośrednio na akwarium, by nie zostawić zbyt dużych przerw między stykającymi się kątownikami.

Przy dnie akwarium, ścianki kątowników powinny łączyć się pod kątem 45 stopni. Jednak przy górnych krawędziach musimy zadbać o to, by akwarium dobrze wyglądało bez względu na to czy jest zakryte czy odkryte.

Na zdjęciach przedstawiona zaproponowane rozwiązanie:

 

 

 

Kątowniki przyklejamy do szkła tym samym klejem którym kleiliśmy szyby, wyciskają niewielką ilość kleju w głąb kątownika i dociskając do szkła. Pamiętajmy, że klej musi mieć czas wyschnąć, więc nie wykonujemy klejenia na ostatnią chwilę.

 
Opinie
 
Facebook
 
  
3380 wyświetleń

numer 7/2017
2017-07-02

Od redakcji
Elektronika
Felieton
Film
Informatyka
Kącik poezji
Matematyka
Prawo
Rozmaitości
Wakacje

nowyOlimp.net na Twitterze

nowy Olimp - internetowe czasopismo naukowe dla młodzieży.
Kolegium redakcyjne: gaja@nowyolimp.net; hefajstos@nowyolimp.net