Aktualności 
 
9 WF-y
Hefajstos
Warsztaty Fizyczne zorganizowano już po raz dziewiąty, jak wszystkie jesienne edycje warsztatów, w Storczyku – stacji ekologicznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematem przewodnim warsztatów były fale elektromagnetyczne.

Kolejne, dziewiąte już, Warsztaty Fizyczne zorganizowane wspólnie przez V L. O. i Instytut Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego, tradycyjnie już poszerzały wiedzę w konkretnym dziale fizyki. Tym razem, tematem przewodnim były Fale elektromagnetyczne. I tym razem całkiem nieźle zadziałał Hitchkokowski model suspensu: „Żeby się zaczynało trzęsieniem ziemi, a potem, żeby napięcie rosło”. Warsztaty otworzył wykład. Wykład na poziomie uniwersyteckim. Nie żeby był niezrozumiały. Po prostu otwierał oczy.

 

Potem zajęcia integracyjne – proste zabawy w których można zabłysnąć. Tu najważniejsza jest atmosfera. Bo mamy się wszyscy bawić. Dobrze bawić I w dodatku „na temat”.

 

 

 

A potem – pierwsze warsztaty. Warsztaty których celem jest pokazanie choć kilku próbek tego co wiąże się z tematem który jest poruszany na dwóch góra trzech lekcjach. I co ciekawe – jakoś się to udaje, przy okazji nauki podstaw analizy matematycznej czy operowania lutownicą.

 

 

 

 

Kształci się już drugie pokolenie instruktorów. Do grona uczący na WF-ach absolwentów WF-ów, dołączyły dwie panie obecnie studentki Politechniki Wrocławskiej.

 

 

 

Kolejne warsztaty odbędą się okolicy drugiej połowy marca w stacji turystycznej Orle w górach izerskich. I jeśli pogoda dopisze – spotkamy się tam – na nartach. Temat: Optyka. Organizatorzy mają cztery miesiące by wymyślić na ten temat coś ciekawego.

 
Opinie
 
Facebook
 
  
117375 wyświetleń

numer 11-12/2017
2017-12-10

Od redakcji
Aktualności
Fizyka
Historia
Kącik poezji
Literatura
Matematyka
Polityka
Psychologia
Rozmaitości
Teorie spiskowe
Zrób to sam

nowyOlimp.net na Twitterze

nowy Olimp - internetowe czasopismo naukowe dla młodzieży.
Kolegium redakcyjne: gaja@nowyolimp.net; hefajstos@nowyolimp.net